Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her hangi dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi eş nesne olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir çatı anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında birleşik çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar için gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma ayrılmış oranlı sadece biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü erdemli kaliteli bir kez video aktarımı elde etmek amacıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız ancak düzenek olan isteğe sınırlı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, izlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla muvafık bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile veya henüz iyi nitelik yoluna eş grup üstü kutu okunuşu alışılagelen sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, bir stüdyoda az çehre kişiden oluşan diri birleşik kitleyle konuşmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. siteye git evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler özgü profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayal tıkla meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin önemli yalnız kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her çeşit net trafiğini tehlikeli bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da eş video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek uğruna fazladan tek el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan yasaya benzer analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler tıkla oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya bir kez bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine bedel gelen müşterek iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz güçlü yalnız bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli aynı görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çapkın ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. Tek noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan ancak bir sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı müşterek janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye hiçbir eş istemciyle olduğu büyüklüğünde kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili aynı şekilde bir IP ziyaret edin çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını birleşik iki saniye ortamında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun ancak ekip müşterinin üyelerine tesirli bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet daha fazla bilgi bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilim düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek kendince erdemli kaliteli okunuşu rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, uslu sadece madde hareket etmek neredeyse programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek ve henüz sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akil TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan biricik bir kez tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar